Milujeme Provence styl

22.05.2018

Koho by neokouzlil jižní Francouzský venkov, rozmanitá krajina s levandulovými a slunečnicovými poli, olivové háje, azurové pobřeží středozemního moře a bohatá historie.

Přejete si vnést tuto poklidnou, romantickou atmosféru do Vašeho domova? Nejlépe se hodí pro venkovský styl bydlení. Provence styl charakterizuje rustikální nábytek a použití přírodních materiálů. Především kámen jako obložení, dřevěná podlaha nebo keramická dlažba.


Nábytek ve stylu Provence se vyrábí z masivního dřeva a nejčastěji je natřený matnou bílou, krémovou nebo světlešedou barvou. Vzhled nábytku je rustikální s ozdobnými prvky, jakými jsou skleněné vitrínky s mřížkováním, ozdobné lišty a šuplíčky. 

Naleznete ve studiu Galerie Slovany Plzeň, kuchyně a koupelny ve stylu Provence vyrábí Truhlářství Dolní Lukavice.

V Provence stylu hraje velmi důležitou roli bytový textil, nejčastěji se objevuje v přírodních a pastelových barvách s jemným vzorem

Nejvíce sluší venkovským domům s historií. Pokud však bydlíte v bytě nebo novostavbě a styl Provence se vám líbí, můžete ho svému interiéru přizpůsobit. Rozhodně však doporučujeme ubrat na zdobnosti a množství masivního nábytku, abychom prostor příliš nezatížili. Stačí několik doplňků se starožitným vzhledem, polštářky a svíčky s vůní levandule.