Už je čas...

11.03.2020

Poslední neděli v březnu si budeme muset zvyknout na letní čas. Změna času v posledních letech probouzí velké emoce a je dost dobře možné, že se v budoucnu nakonec zruší. Zatím můžeme k celému problému přistoupit kreativně a pořídit si nové hodiny.

Zatímco náramkové hodinky nosí čím dál méně lidí, hodiny v interiéru zůstávají stále oblíbeným designovým a stylotvorným prvkem. 

Nástěnné hodiny ve stylu Mondriaan art.

V industriálním stylu

Vintage styl

Tyto moderní nástěnné hodiny se budou skvěle hodit do minimalistických přírodně zařízených interiérů.

Na žádné pořádné chalupě nechybí klasické kukačky.

Kukaček se nemusíte vzdávat ani pokud chalupu nemáte. K mání jsou i barevné variace do moderního interiéru pro designové experimentátory.

Do dětských pokojíčků patří zábavné pohádkové hodiny.

Pokud jste tvořivý a chcete mít vlastní originální kousek, díky hodinovým strojkům na baterku se dnes může stát hodinářem každý.

První co k tomu budete potřebovat je hodinový strojek s ručičkami. Běžně jej koupíte ve výtvarných a hobby potřebách. Hodiny mohou mít prakticky jakýkoliv tvar, ale s přehledem vedou kulaté. Můžete je vyrobit téměř z čehokoli.Nejvíce se hodí dostatečně pevné a přitom tenké materiály. Tloušťka desky číselníku musí odpovídat délce spojení hodinového strojku a ručiček. U silnějšího materiálu je nutné vyfrézovat prostor pro strojek.

Velmi dobře se hodiny vyrábějí z provrtaných talířů, překližky nebo skla...

Hodiny pro hazardní hráče

Něco pro kutili

Milovníky billiardu

IT