Barvy roku 2019

04.12.2018

Představuji Vám barevné trendy vybrané pro tento rok.

Pantone vyhlásila pro tento rok barvu Living Coral. Má v nás probudit chuť k životu, radost a optimismus.  Tuto svěží a živou barvu bych vnesla do interiéru zejména použitím doplňků. Možná už potřebujete novou deku, povlečení,  či dekorační polštářky. A to je právě ta nejjednodušší příležitost, jak dostat barvu roku do interiéru. Tato inovace bude nejen trendy, ale zároveň bude mít i praktický a užitečný přínos pro vaši domácnost.  Báječně ladí se zlatými tóny, kontrastuje s modrou, ale neztratí se pochopitelně ani v kombinaci s bílou, šedou a černou.

Hravý přímořský styl získáte v kontrastu s modrou.

Vynikne v kombinaci se šedou, černou a bílou.

Zemitým teplým barvám dodá šmrnc. Výborně se kombinuje s další barvou roku Spiced honey.

Akzo Nobel, jež vlastní značku interiérových nátěrových hmot Dulux představuje teplý a hřejivý odstín Spiced honey.  

Spiced honey - kořeněný med bude Vašemu interiéru velmi slušet. Nemyslete si, že jde o nudnou barvu, můžete jí kombinovat s celou škálou tlumených i výrazných barev, např. zemitá červená nebo hluboká modrá bude vypadat velmi elegantně.  Jedná se totiž o přírodní tón, který vyplňuje mezeru mezi odstíny karamelu a moka kávy. Patří mezi teplé a velmi decentní barvy. Tento univerzální odstín odráží pozitivní náladu okamžiku a dokonce vás prý dokáže povzbudit a příjemně naladit.

Také společnost Behr Paint ohlásila barvu roku 2019 pro bytový design. Stal se jím specifický odstín modré, který ale nejde nemilovat. Nese jméno Blueprint.