Vítejte doma

03.04.2019

Vchod je branou do srdce, do našeho života...  

Podle Feng shui je vstup do domu jednou z nejdůležitějších zón, pro správné proudění energie do našeho domova. Je to místo, kudy k nám přichází nejvíce energie. To, jakým způsobem se o něj staráme, ovlivňuje kvalitu této energie. Měli bychom tedy dbát na to, aby byl vchod dostatečně veliký a prostorný. Jedině tak nám může do života proudit životodárná síla v plné hojnosti. V opačném případě budeme pociťovat únavu a ta se dříve či později podepíše i na naší psychické pohodě a tělesném zdraví. Čím prostornější vchod, tím více energie můžeme skrze něj přijímat.

Vchod by měl být upraven tak, abychom měli pocit, že nás při příchodu domů něco či někdo s radostí vítá. O to víc se budeme domů těšit. Každý člověk je rád, když ho někdo vítá. Navíc si musíme uvědomit, že vchod vytváří první dojem. To, jak se cítíme při příchodu domů , ovlivní, jak se budeme cítit ve zbytku interiéru. A jak se říká: "Nikdy nedostanete druhou šanci udělat první dojem." 

Vchod do domu by měl být zastřešený. Je to vlídná náruč, která nás chrání před nepřízní počasí, ještě dříve než vstoupíme do domu. Žádoucí je i kvalitní osvětlení, nejlépe na senzor. Již to, že se při našem příchodu rozsvítí, nás uklidňuje. Správné osvětlení je nejen praktické, ale také naznačuje jaký styl mají majitelé domu. 

Pokud máte možnost postavte si ke vchodu dva "strážce" v podobě květináčů, soch, kamenů, nebo bočního osvětlení.

Vchodové dveře mají být bytelné, pokud možno bez skleněných výplní. Vyvarujte se zrcadlových skel, které podle Feng shui přicházející energii odrazí a nepustí dovnitř.

Vchodové dveře je vhodné si také sezonně dekorovat, a protože je tady jaro, přináším vám pár jarních inspirací.

Nejkrásnější jsou samozřejmě čerstvé květy, ty je ale nutné častěji měnit a pokud nemáte vlastní zdroje, jsou čerstvé dekorace finančně nákladné.

Čerstvé květy lze nahradit suchou vazbou, nebo jinou výtvarnou technikou.

Novým trendem jsou háčkované dekorace. Nadělají velkou parádu a upoutají návštěvu Vaší kreativitou.

Juta je také výborný dekorační materiál

 Doufám že jste se inspirovali, popusťte uzdu své fantazii a pošlete nám fotku své zcela originální "frontdoor" dekorace. Tu , která nás nejvíce zaujme odměníme krásnou jarní dekorací. Nezapomeňte sdílet s přáteli a dát stránce like :-)